Zakładanie trawników z siewu i roli

Nasza firma Wymarzony Ogród oferuje usługę zakładania trawnika z siewu lub roli, pamiętając fakt, że piękny i soczyście zielony trawnik jest wizytówką ogrodu i jego podstawowym elementem, dzięki któremu ogród zyskuje na atrakcyjności i staje się doskonałym miejscem zabawy i wypoczynku.
Nasi pracownicy zakładają darń na dwa sposoby: z siewu lub z roli. Na efekty siewu trawy należy poczekać minimum kilka tygodni, uwzględniając czas kiełkowania i wegetacji, rozwoju systemu korzeni i zagęszczenia darni. Rozkładając trawnik wyhodowany w szkółce możemy natomiast uzyskać natychmiastowy efekt gęstej, soczystej i miękkiej darni. Wówczas montaż trawnika z roli przypomina rozwijanie naturalnego zielonego dywanu.
Nie tak oczywisty wydaje się fakt, że wybór odpowiedniego gatunku trawy jest kwestią kluczową dla późniejszej pielęgnacji, eksploatacji i utrzymania soczystej zieleni darni w ogrodzie. Na wybór ten ma wpływ m.in. nasłonecznienie terenu, wilgotność i właściwości gleby, koegzystencja innych roślin i drzew w ogrodzie oraz charakter i przeznaczenie trawnika. Mając na względzie Państwa wygodę i czas, nasi pracownicy pomogą Państwu dokonać wyboru najlepszej odmiany, formy hodowli i pielęgnacji połaci darni w Państwa ogrodzie.