instagram

Wymarzony Ogród

Pielęgnacja ogrodów – cięcia formujące, korekcyjne i pielęgnacyjne roślin, drzew i krzewów

Cięcie roślin, krzewów i drzew jest jedną z najważniejszych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, ponieważ większość gatunków potrzebuje profesjonalnego przycięcia obumarłych i niepotrzebnych pędów i gałęzi do prawidłowego wzrostu, kwitnienia i owocowania. Pomimo, że jest to ingerencja w naturę, dzięki umiejętnemu przycięciu przy użyciu odpowiednich narzędzi rośliny zdecydowanie lepiej rosną, ładniej kwitną i owocują. Nasi pracownicy stosują różne rodzaje cięcia drzew i krzewów, w zależności od gatunku, wieku i stanu zdrowotnego roślin, m.in.: cięcie pielęgnacyjne, cięcie formujące, cięcie korygujące i cięcie odmładzające. W okresie wiosennym wykonujemy w Państwa ogrodzie cięcie sanitarne drzew i krzewów, które ma za zadanie utrzymanie roślin w najlepszej kondycji i zniwelowanie ewentualnych infekcji i chorób, które zazwyczaj atakują uszkodzone pędy.
W okresie wczesnej wiosny i lata, w zależności od gatunku drzew i krzewów, proponujemy naszym Klientom cięcie formujące i ozdobne roślinności, które służy przede wszystkim uwypukleniu jej walorów estetycznych.
Nasi pracownicy służą również profesjonalnym doradztwem, jak i kiedy należy przycinać drzewa i krzewy. Z pewnością odpowiednio przycięte i zadbane drzewa są powodem do dumy. Przede wszystkim odpowiednie formowanie drzew ma pozytywny wpływ na ich wzrost i kwitnienie, ale z pewnością każde oko ucieszy idealnie przycięta korona. Z pewnością warto przycinać drzewa owocowe. Jest to związane z ich zbytnim zagęszczaniem, przez co drzewa z czasem ograniczają sobie dostęp i proces kwitnienia jest bardzo ograniczony. Ponadto przycinanie drzew pozwala na docieranie większej ilości światła do owoców co z pewnością przekłada się na ich smak i kolor. Kolejnym ważnym aspektem jest również fakt, że rośliny przycinane zdecydowanie mniej chorują. Każdemu. z nas zależy na pięknym wyglądzie ogrodu, dlatego warto zatrudnić specjalistów, dzięki którym ogród z pewnością będzie prezentował się zawsze okazale. W trosce o naszych klientów świadczymy usługi kompleksowo i całorocznie. Dzięki naszej wiedzy i profesjonalizmowi z pewnością zaoszczędzą Państwo wiele czasu i wysiłku. Nie pozostanie nic, jak tylko w wolnym czasie relaksować się w pięknym ogrodzie.

pielęgnacja ogrodów, pielęgnacja ogrodu, cięcie żywopłotów, cięcie formujące, usługi ogrodnicze, cięcie roślin, kompleksowe usługi ogrodnicze, cięcie drzew, cięcie krzewów

usługi ogrodnicze pielęgnacyjne